Odboráři a vedení firmy MARELLI AUTOMOTIVE LIGHTING JIHLAVA uzavřeli kolektivní smlouvu. Zaměstnancům zůstanou v roce 2024 všechny benefity a dostanou přidáno o 7 – 8,5 procenta

Skvělá zpráva pro všechny zaměstnance společnosti MARELLI AUTOMOTIVE LIGHTING JIHLAVA. I v roce 2024 budou mít nárok na dosud vyjednané benefity a bonusy. To je výsledek jednání zástupců základních organizací Odborové organizace Pro Libertate a Odborového svazu KOVO s vedením firmy MARELLI AUTOMOTIVE LIGHTING JIHLAVA, kteří podepsali kolektivní smlouvu.

Podpisu konečného znění kolektivní smlouvy, která bude platit od 1. ledna 2024 do 31. prosince 2024, předcházelo devět kol jednání. To nebylo vůbec jednoduché a určitou dobu dokonce hrozilo, že zaměstnanci vstoupí do stávky, o čemž informovala i místní média (https://www.jihlavske-listy.cz/clanek40048-stavka-odboraru-kvuli-kolektivni-smlouve.html). „S výsledkem jednání jsme spokojeni. Dosáhnout takovéto kolektivní smlouvy by se nepovedlo bez účinné spolupráce naší odborové organizace s kolegy z OS Kovo, za což jim chci i touto cestou poděkovat,“ říká Bedřich Herbst, předseda základní organizace Odborové organizace Pro Libertate.

Zaměstnanci se mohu těšit například na 13. plat, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu a také dotované stravování, příplatky za odpolední a noční směny a nepřetržitý provoz. Od ledna 2024 dojde také k plošnému navýšení mezd o sedm až osm a půl procenta.

Podepsaná kolektivní smlouva je důkazem smysluplnosti odborů, pokud v nich působí lidé, kteří opravdu pracují a kteří znají potřeby zaměstnanců. Gratuluji kolegům z Marelli, protože vyjednání této kolektivní smlouvy byl opravdu velice náročný proces,“ říká Ondřej Svoboda, místopředseda Odborové organizace Pro Libertate, který se práce na vyjednávání kolektivní smlouvy ve společnosti Marelli aktivně účastnil.