Proč se stát členem?

Jako člen odborové organizace máte právo na přístup k veškerým našim stanoviskům a doporučením. Svým členům poskytujeme rady a doporučení při řešeních problémů souvisejících s výkonem práce, chráníme jejich zaměstnanecká práva vyplývající ze zákoníku práce a ostatních právních předpisů apod. Působí-li u jednoho zaměstnavatele alespoň tři naši členové, máme právo zastupovat Vás v jednání se zaměstnavatelem v pracovněprávních věcech, získávat informace o činnosti zaměstnavatele apod.

Naším prvořadým cílem je formou jednání se zaměstnavateli zabránit diskriminaci zaměstnanců, kteří nejsou očkovaní proti onemocnění covid-19 a odmítají se podrobit diskriminujícím mimořádným opatřením či jiným aktům orgánů stání správy či zaměstnavatelů. Díky naší spolupráci s odborníky z řad právníků, imunologů, virologů apod. jsme schopni navrhnout takové podmínky na pracovišti, které budou zajišťovat ochranu práv zaměstnanců i splňovat podmínky bezpečného výkonu práce.

Členstvím v naší odborové organizaci posílíte také naši pozici při jednáních se zástupci Vlády České republiky a jednotlivých ministerstev a dalších účastníků tripartity (tedy skupiny stát – zaměstnavatel – zaměstnanec) s cílem chránit, posilovat a rozvíjet práva zaměstnanců, a zamezit tak jejich diskriminaci. 

Členstvím v odborové organizaci posílíte také svou vlastní ochranu. Dle zákoníku práce vyžaduje výpověď či okamžité zrušení pracovního poměru člena odborové organizace předchozí projednání, u funkcionářů odborové organizace dokonce předchozí souhlas odborové organizace. Podle služebního zákona i zákona o služebním poměru pak má odborová organizace oprávnění předem zaujmout stanovisko k rozhodnutí o skončení služebního poměru. Naše odborová organizace nikdy nezaujme kladné stanovisko k plánovanému skončení pracovního nebo služebního poměru jen z toho důvodu, že zaměstnanec nepodstoupí očkování proti nemoci covid-19 nebo jen proto, že nesplní povinnost uloženou mu na základě protiepidemického opatření. Nikdy nedovolíme, aby naši členové byli na pracovišti diskriminováni, segregováni nebo utlačováni na základě politických rozhodnutí, bez racionálního a řádně doloženého zdůvodnění. 

Vyhledávání
Nejnovější příspěvky
Rychlý kontakt

Odborová organizace Pro Libertate
Sídlo: Patočkova 2386/85, 169 00 Praha 6
odbory@prolibertate.cz
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.