Odboráři a vedení jihlavské firmy Bosch Powertrain dojednali kolektivní smlouvu

 

Odboráři a vedení jihlavské firmy Bosch Powertrain se domluvili na nové kolektivní smlouvě. Pro zaměstnance to znamená navýšení mezd o nejméně 6 % a další benefity

Složité jednání hned čtyř odborových organizací s vedením společnosti Bosch Powertrain dospělo v půli prosince k dohodě o podmínkách kolektivní smlouvy. Ta zaručuje zaměstnancům dosavadní benefity, přinese ale i zvýšení mzdových tarifů o 6 % v roce 2024 a 6,5 % v roce následujícím. Zaměstnancům zaručuje i jednorázovou předvánoční odměnu ve výši 10.000 korun, 5.000 korun za jubileum 30 let JhP. a další výhody. Prémie se navíc vztahují i na agenturní zaměstnance.

Vedle růstu mezd jsme hovořili i o kontech pracovní doby, které v naší společnosti jsou pro mnoho lidí velkým tématem. Ačkoliv vedení zpočátku nechtělo toto téma otvírat, podařilo se nám dohodnout se na tom, že záporná mínusová konta v roce 2024 firma nebude využívat. Právě to se totiž často dělo a pro mnoho kolegyň a kolegů to znamenalo obrovské problémy,“ říká k výsledku kolektivního vyjednávání Radek Fous, předseda základní organizaci Odborové organizace Pro Libertate.

Jsem rád, že se nakonec podařilo kolektivní smlouvu dojednat. Je mi jasné, že pro ostatní odborové organizace, které v Boschi působí déle, bylo nezvyklou zkušeností mít u jednání nové lidi, navíc lidi, kteří jsou přímo v pracovním procesu a v neustálém kontaktu s každodenními starostmi pracovníků firmy. I proto děkuji všem zúčastněným, že zvítězil zdravý rozum a zájmy zaměstnanců,“ komentuje situaci Tomáš Nielsen, předseda Odborové organizace Pro Libertate, s tím, že oceňuje i to, že se podařilo vyjednat prémie i pro agenturní pracovníky. „I na ně se chceme v příštím roce zaměřit, protože agenturní, většinou zahraniční, pracovníci jsou v České republice často obětí nevybíravého chování zaměstnavatelů a nemají v podstatě žádnou jinou ochranu. Navíc se u firem setkáváme s tím, že levnější zahraniční síla je používána jako nástroj na vydírání našich zaměstnanců. Jsme přesvědčeni, že je potřeba i agenturním pracovníkům poskytnout ochranu. Jejich zájmy jsou v konečném důsledku stejné, jako zájmy jiných našich členů,“ dodává Tomáš Nielsen.

 

Přílohy

Vyhledávání
Nejnovější příspěvky
Rychlý kontakt

Odborová organizace Pro Libertate
Sídlo: Patočkova 2386/85, 169 00 Praha 6
odbory@prolibertate.cz
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.