Vzor žaloby při odebrání odměny z důvodu porušování protiepidemických opatření

Řada zaměstnanců v pracovním či služebním poměru se v poslední době setkává s tím, že jim zaměstnavatelé nepřiznávají tzv. „nenárokovou složku“ mzdy či platu. Tento postup zaměstnavatelů považujeme za protiprávní. Připravili jsme proto vzorovou žalobu, jíž se proti takovému jednání lze bránit. Před jejím podáním doporučujeme:

• písemně vyzvěte zaměstnavatele k tomu, aby Vám odměnu uhradil dobrovolně, a stanovte mu lhůtu, která nebude kratší než 7 dnů (přílohou výzvy může být i tato žaloba)
  • pokud zaměstnavatel nezjedná nápravu, můžete se obrátit na soud (určený dle adresy sídla zaměstnavatele)

Soudní poplatek v tomto případě činí 5 % z žalované částky. Doporučujeme konzultovat žalobu s právníkem. Jsme připraveni mu k tomu poskytnout potřebnou součinnost.

Vzor je ke stažení zde